• Az iskolaépület ablakcseréje 2019 nyarán

• Az ablakcsere a Református Egyház támogatásával valósult meg:

·         Kárpát-medencei Református Oktatási Alap adománygyűjtéséből, amit a református iskolák diákjai gyűjtöttek össze https://reformatus.hu/mutat/15800/ ,

·         Bethlen Gábor Alapítvány  támogatásából https://bgazrt.hu/wp-content/uploads/2019/03/EOR-dontesi-lista-2019.pdf

·         A szünidő alatt az önkormányzat támogatásából festésre,

·          szülők segítségével takarításra is sor került.

Iskolakezdésre az épület szebb, korszerűbb lett.

Köszönet mindeninek, akik kétkezi munkájával, pénzadományaival, imádságaival támogatta, támogatja az oktatási intézményünket.

Soli  Deo Gloria - Egyedül Istené a dicsőség!

• A kapott támogatás számunkra nagy segítség volt. A támogatást három célcsoportra osztottuk fel:

1. Iskolánkban a már lassan elavult holland segítségből kapott bútorzat kicserélése, felújítása.

2. A számítástechnikai szaktanterem felújítása, illetve az oktató – nevelői munka modernizálása interaktív táblák segítségével.

3. Iskolabusz vásárlása és működési feltételeinek a bebiztosítása.

Intézményünk berendezését a holland testvérek segítették tanulói székekkel, padokkal, használt számítógépekkel. E bútorzat ill. számítástechnikai eszközök idővel elhasználódtak, elavultak. A támogatás segítségével sikerült a tantermeket új korszerű, tetszetős iskolabútorokkal felszerelni, valamint tanári asztalokat vásárolni. Az óvoda is korszerű asztalokkal, kisszékekkel, szekrénysorral újult meg. Ez által kellemesebb, szebb környezetben folyhat az oktatás. Diákjaink is nagyon örülnek a szép iskolapadoknak és székeknek. Az intézmény étkezdéjében az éttermi székeket a községtől kölcsönöztük, a támogatásból modern étkező asztalokat és székeket tudtunk vásárolni. Az igazgatói iroda, valamint a titkárság irodabútorral, az irodai számítógéppel, táskagéppel bővült. A tanári iroda számítógépes sarokkal, fénymásolóval lett felszerelve, ami a tanárok felkészülését nagyban elősegíti, megkönnyíti.

Két tanteremben vásároltunk interaktív táblát, valamint ehhez táskagépet, mely segítségével korszerű oktatást tudnak tanáraink nyújtani. Így már négy tanterem van felszerelve interaktív táblával, valamint az óvodában is található egy tábla. Az iskola számítástechnikai szaktanterme megújult korszerű táskagépekkel. A Kárpát-medencei Református Oktatási Alap kiemelt projektjéből az iskolabuszt meg tudtuk vásárolni így az erre elkülönített összegből több iskolabútort, számítástechnikai berendezést, valamint LEGOROBOT készletet vásároltunk, amit a gyermekek szabadidejének tartalmas időtöltésére használunk fel. Októbertől robotika szakkört indítottunk.

Az iskolabusz nagy sagítség számunkra, biztosítani tudjuk a diákok bejárását olyan falvakból is ahonnan a diákok bejárása megoldhatatlan lenne.

Köszönet minden jókedvű adakozónak, segítőnek, kik segítették e kiemelt program megvalósítását. Isten áldása legyen a jókedvű adakozókon.