• Az iskoláról

• Az Érsekkétyi Egyházi Alapiskola és Óvoda a Felvidéken az egyetlen olyan református iskola, melynek óvodája is van. A helyi református gyülekezet 1999- ben indította el az iskolát, majd 2003- ban óvodával bővítette. Az időtől kínál a környék magyarságának keresztyén oktatást.

Iskolánkat nemcsak helybéliek, hanem mintegy 20 km távolságról (Ipolypásztó, Zalaba, Kisgyarmat, Csata, Garamsalló, Lekér, Oroszka, Nagyölved) bejáró diákok is látogatják. A környékből érkező tanulók utazását iskolabusz üzemeletetésével oldjuk meg.

Célunk, küldetésünk a tudás átadása mellett a hitre nevelés az alapító igénk alapján: „Keressétek az Urat és éltek”. Iskolánk további küldetése a szeretet, a tolerancia, a segítőkészség és egyéb pozitív jellemvonások fejlesztése. Felvidékiként fontosnak tartjuk anyanyelvünk fejlesztését, ápolását, magyarságunk megtartását. A tanulókat képességük szerint fejlesszük, minden ember úgy tökéletes, ahogy azt Isten megalkotta. Hangsúlyt fektetünk a tehetséggondozásra, de a gyöngébbek felzárkóztatásra is.

Diákjaink sikeres eredményeket érnek el tanulmányi-, sport-, szavaló- és néptáncversenyeken.

Délutánonként szakköri tevékenységeket biztosítunk diákjaink részére a szabadidő tartalmas kihasználása érdekében. A diákok a sport-, kézműves-, néptánc- és szlovák szakköröket látogathatják. A magyarországi Vasárnapi Iskola Alapítvány jóvoltából citeraoktatást, íjászatot is biztosítunk az érdeklődő diákok részére.

Napjainkban szükség van református iskolákra, mert ezek neveltetésben többet kínálnak, többet nyújtanak, és többet adhatnak. Bízunk benne, hogy az Úr Isten megtartó, őriző kegyelme megtartja intézményünket, melyben gyermekeink nemcsak a tudást, hanem a tudáshoz való hitvallásos viszonyt is megkaphatják.